Mikołaj Spawalnik 2022

Mikołaj Spawalnik 2022

Świąteczny Quiz z nagrodami dla Studentów Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT w Szczecinie.

Dzięki ogromnemu wsparciu naszych kontrahentów, działających na terenie Regionu zachodniopomorskiego, udało się zebrać pokaźną kwotę na nagrody w mikołajkowym konkursie wiedzy o przemyśle spawalniczym.

Główna nagroda, która czeka na Żaka, który prawidłowo odpowie na największą liczbę pytań w quizie i zrobi to szybciej od innych.

Ideą konkursu jest zaznajomienie przyszłych inżynierów o potencjale i perspektywach przyszłości zawodowej w Regionie. Dzięki temu studenci Wydziału nabędą wiedzę o najlepszych firmach produkcyjnych i handlowych branży spawalniczej.

Jak chcemy to zrealizować?

W mikołajki 6 grudnia w samo południe na holu głównym Wydziału, zbierzemy Żaków i uruchomimy quiz wiedzy o Sponsorach. Na stronie internetowej wydarzenia umieścimy informacje, które sponsor chce przekazać do “przyswojenia” przed rywalizacją. Motywacją będą atrakcyjne nagrody.

Jak będzie wyglądał quiz?

Technologia została już opracowana i przetestowana podczas 21. Szczecińskiego Seminarium Spawalniczego (tutaj film jak to wyglądało). Do tego stworzymy stronę internetową, na której zamieścimy bazę wiedzy o Sponsorach + Regulamin. Pytania w quizie będą dotyczyły zawartych tam informacji plus kilka inżynierskich-kontrolnych typu “Jaka jest temperatura topnienia stali?“. Dzięki temu Żacy dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o Firmie wspierającej Wydział.

Dla zdobywcy 2. i 3. miejsca planujemy zakupić hulajnogi Xiaomi Electric Scooter 4 Pro. Z takim sprzętem nie będzie problemu w dotarciu na zajęcia.

Jaka jest nasza rola?

Jako organizatorzy konkursu, komunikujemy się ze sponsorami, zbieramy fundusze, kupujemy nagrody po okazyjnych cenach, tworzymy regulamin i bazę wiedzy, formułujemy pytania, współpracujemy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki oraz spawalnikami z ekipy Laboratorium PoliTEST, dokumentujemy wszystko i tworzymy krótką relację wideo. Do tego rozliczamy całe przedsięwzięcie przed sponsorami i dokonujemy niezbędnych opłat skarbowych.

Jest tego trochę ale myślimy, że propagowanie spawalnictwa i wspieranie ciężko się uczących, zdolnych studentów jest tego warte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *